اجرای و نصب آردواز توسط بام ساز

اجرا و نصب آردواز شامل مراحل مختلفی است که صفر تا صد آن را باید به بهترین نحو ممکن انجام داد. توصیه می شود در هنگام انتخاب پیمانکار اجرا و نصب آردواز، به میزان تجربه، سابقه و همچنین اطلاعات پیمانکار از آردواز توجه کافی داشته باشید. بام ساز با سابقه ای درخشان در خدمات تمامی مشتریان عزیز میباشد.
اجرای و نصب آردواز توسط بام ساز

اجرا و نصب آردواز

امروزه سقف های ویلایی به دلیل جلوگیری از نفوذ باران، برف، گرد و خاک و… از اهمیت بالایی برخوردارند، که معمولا برای ساخت آن ها استفاده از آردواز بسیار رایج است. نصب آردواز امری بسیار مهم و تخصصی است که مجری و نصاب آن باید از تخصص و تبحر کافی برخوردار باشد. 

نصاب های آردواز باید به انواع مصالح و کاربرد آن ها تسلط کامل داشته باشند تا بتوانند مناسب ترین مدل آردواز را برای منزل شما انتخاب کنند. اگر شما هم قصد اجرا و نصب آردواز را دارید، با بام ساز همراه باشید.

اجرای آردواز شیروانی

قبل از شروع نصب ورقه های آردواز، باید به طور کاملا دقیق و مهندسی، طراحی سقف شیروانی انجام شود. سپس برای ساخت سقف آردواز باید متریال با کیفیت تهیه شود. در انتخاب نوع و برند متریال ها باید کاملا توجه شود. نصاب و مجری این سقف ها باید از تخصص کافی جهت انتخاب بهترین متریال ها برخوردار باشد، زیرا کیفیت این وسایل تاثیری مستقیم بر کیفیت و طول عمر سقف دارد.

اجرای آردواز و سقف های ویلایی

تمامی مراحل اجرای سقف آردواز از جمله نصب کلاف ‌ها، زیر سازی، اجرای سازه سقف و نصب آردواز نیازمند تخصص و تبحر کافی است تا در نهایت سقفی کاملا ایمن، مستحکم و بادوام ساخته شود. بنابراین در انتخاب نصاب و مجری سقف های ویلایی باید کاملا توجه شود.

قیمت نصب آردواز

قیمت نصب آردواز با توجه به متراژ سقف خانه تعیین می شود. علاوه بر این جنس و کیفیت ورقه های آردواز در قیمت آن متاثر است. قیمت آردواز بر حسب متر است و با توجه به نوع ورقه آردواز، طرح، رنگ و دیگر ویژگی ‎های آن تعیین می‌شود. علاوه بر موارد ذکر شده قاب سقف، ابعاد دامنه و اندازه دامبا، لمبه و… نیز در محاسبه قیمت نصب آردواز دخیل هستند. برای اطلاع دقیق از قیمت نصب این ورقه ها بهتر است با متخصصین بام ساز تماس حاصل فرمائید.

09123466349

نمونه کار آردواز

نصب ورق آردواز توسط بام ساز

با توجه به نمای زیبایی که سقف های شیروانی به خانه ها می دهد، طراحی این سقف ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. برای نصب و اجرای این سقف ها بهتر است از با کیفیت ترین متریال ها و ورق ها استفاده شود. انتخاب نوع متریال ها و ورقه ها باید توسط تیمی متخصص و مجرب صورت گیرد تا تمامی مراحل نصب و اجرا، به شکل کاملا اصولی و مطابق با استاندارد ها صورت گیرد.

اجرای سقف آردواز در تهران

اجرای سقف های آردواز امری کاملا مهم و تخصصی است که انجام آن ها توسط هر فرد آماتوری صورت نمی گیرد. برای اجرای این سقف ها که محبوبیت بسیاری دارند بهتر است مسئولیت آن را به تیمی کاملا متخصص و کاربلد سپرد. اجرای بی نقص این سقف ها در طول عمر و کیفیت آن ها تاثیری کاملا مستقیم دارد.

مراحل و نحوه اجرای آردواز

مراحل اجرای آردواز از جمله طراحی دقیق و مهندسی شده آن، تهیه مواد و مصالح مورد نیاز، ساز های فلزی، شاسی کشی، زیرسازی چوب، نصب فلاشینگ و تیز ها به منظور آب بندی ساختمان و… اقداماتی بسیار مهم هستند که باید با رعایت تمام استاندارد ها و نکات ایمنی صورت گیرند.

تمامی موارد ذکر شده نیازمند اطلاعات کافی در زمینه انواع مصالح و ابزار های مورد نیاز، تکنیک های جدید و به روز هستند. پس به طور کلی می توان گفت اجرا و نصب آردواز شامل مراحل مختلفی است که صفر تا صد آن ها باید توسط تیمی کاربلد و با تجربه انجام شود.

توصیه های مهم در زمان نصب و اجرای آردواز

در اینجا می خواهیم به بررسی چند مورد از نکات بسیار مهم در زمان نصب و اجرای آردواز ها بپردازیم این  نکات به قدری حائز اهمیت می باشند که عدم توجه به آنها ممکن است خسارت‌های زیادی را در پی داشته باشد. اولین و مهمترین نکته برای اجرای درست و صحیح آردواز داشتن اطلاعات کافی در زمینه انواع مصالح ابزارهای مورد نیاز تکنیک های جدید و به روز می باشد از این رو یک نصاب باید تا جایی که می تواند اطلاعات خود را در این باره افزایش دهد.

اجرای سقف آردواز در تهران با بهترین مصالح

انواع مصالح ساختمانی اردواز

این مصالح ساختمانی در انواع و کیفیت های متفاوتی در دسترس می باشند که هر کدام از آنها جنس و طول عمر متفاوتی دارند اگر ورق آردواز مورد نیاز برای پوشش دهی به سقف شیروانی ساختمان ها به درستی انتخاب شود می‌تواند طول عمر ساختمان را تا ۱۰۰ سال افزایش دهد.

اما در مقابل عدم انتخاب صحیح آردواز باعث می‌شود که بعد از مدت کوتاهی مجبور به پرداخت هزینه‌های زیادی برای تعمیرات سقف ساختمان خود شوید. یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای اجرای موفق این نوع مصالح ساختمانی رعایت فاصله گذاری مناسب بین تمام قطعات آردواز می باشد، علاوه بر موارد گفته شده مصالح مورد نیاز برای زیرسازی آردواز ها نیز باید از زبان و کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشد.

بهترین متریال آردواز

یکی از بهترین مصالح برای زیرسازی این نوع پوشش تخته های چوبی با ضخامت بین ۳ تا ۸ سانتیمتر مطرح می باشد به هیچ عنوان نباید، از مواد و مصالحی که برای اتصال به یکدیگر نیاز به چسب دارند در زیرسازی آردواز مورد استفاده قرار بگیرد چرا که این امر باعث کاهش قابل توجهی در طول عمر سقف ساختمان ها می شود.

قیمت سفارش مصالح و اجرای آردواز قیمت اجرای آردواز؟

با توجه به نوسانات بازار در حال تغییر است برای اطلاع از قیمت روز سقف آردواز با مصالح دلخواه می بایست یک سری اندازه ها و ابعاد ها و همچنین حجم ورق مصرفی را محاسبه کنیم چنانچه برای محاسبه دچار مشکل شدید می توانید با در نظر گرفتن آیتم هایی همچون ابعاد دامنه، لمبه، دامپا و همچنین ابعاد قالب نما و اینکه در نظر داشته باشید ناودان های که با قطر مناسب برای جوابگویی به حجم بارندگی منطقه در نظر می‌گیرید تمامی اینها را محاسبه نموده و در قیمت و نصب آن ضرب  می کنیم به این صورت می‌توانیم قیمت نسبت را به دست آوریم.

محاسن نصب اردواز

عدم نفوذ آب در سازه، علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به عنوان محافظ قوی برای نماد های دیگر مانند: نمای آجری، سنگی و … عمل کرده. نقش سپری مقاوم در مقابل نفوذ آب با برف و باران را بازی میکند. تمیز ماندن نما از آلودگی و کثیفی یکی از دغدغه‌های بزرگ ساختمان‌ها نگهداری و تمیزی نما است. استفاده از آردواز به طرز قابل توجهی به این امر کمک می‌کند و در نتیجه در هزینه ها صرفه جویی می گردد.

بعضی از اشتباهات در اجرا و نصب اردواز:

 •  کم بودن اطلاعات
 •  توجه نکردن به تفاوت ردواز ها
 • کامل نبودن و شفاف نبودن موارد موجود در قرارداد
 • رعایت فاصله گذاری ها و اتصالات نادرست و بی کیفیت
 • راه رفتن بر روی ورق‌های آزادوار
 •  مواد پوششی ضعیف
 • اتصالات نادرست و بی کیفیت

اجرای آردواز شیروانی

سه عامل  از نفوذ آب و  خراب شدن آن جلوگیری می‌کند:

 •  یک کیفیت آردوازها
 •   مصالح و ابزاری که آنها را به هم متصل می‌کند
 •  نه تنها جنس مواد اتصال دهنده باید از فلز مرغوب باشد، بلکه باید به درستی پیاده‌ سازی شود.
 •  با تجربه و مهارت زیاد می توان از مشکلاتی مانند چک کردن سقف و نفوذ آب جلوگیری کرد.
 • مواد پوششی ضعیف

مصالح کف سازی و پوششی باید به همان اندازه ورق های اردواز دوام و ماندگاری داشته باشد. مصالح پوششی که زیر آردواز ها قرار می‌گیرد باید حداقل ۱۵۰ سال عمر کند تخته‌های چوبی با ضخامت حدود ۱۸ سانتی‌متر بسیار مناسب از موادی که برای متصل شدن به هم نیاز به چسب دارند نباید استفاده کرد تخته سه لا های لمینت در صورت استفاده از اینگونه مصالح طول عمر کاهش پیدا خواهد کرد.

توجه نکردن به تفاوت آردواز ها 

اردواز ها در هنگام نصب انواع و کیفیت و طول عمر های متفاوت دارند. برای اینکه نمای ساختمان زیباتر شود ترکیب سیمان برای نما و کنیتکس برای رنگ رویه سیمانبری توصیه می شود ترکیب عالی برای زیبایی و حفاظت نما و در نهایت  برای رنگ روی اردوار نیست. بسیار عالی است با در نظر گرفتن انواع آردواز  سیمانی و اردواز فلزی می توان تصمیم گرفت که کدام را نصب کرد و بر اساس نصب آن اگر فلزی می باشد رنگ های حاضری در بازار و اگر سیمان را انتخاب می‌کنید با در نظر گرفتن رنگ کنیتکس بر روی آن به زیبایی نمای خود بهبود ببخشید.

اجرا بر روی سقف شیروانی

اولین و مهمترین معیاری که در انتخاب سقف ساختمان و ویلا بسیار تاثیرگذار است. شرایط آب و هوایی میباشد، انتخاب صحیح سقف ساختمان با طول عمر بیشتر آن ارتباط مستقیم دارد. در نتیجه برای این اجرا باید از مصالح و متریال های بسیار با کیفیت، مقاوم و صحیح استفاده گردد و همچنین نصب درستی را در اجرای آن در نظر گرفت زیرا با کم گذاشتن از هر کدام از این متریال ها باعث به بار آوردن خسارت های بالا و جبران ناپذیر و هزینه‌های گزاف می شویم.

 

فیلم نمونه کار آردواز

سوالات متداول درباره نصب و اجرای آردواز

قیمت متریال استفاده شده در سردرب از متر مربع ۱میلیون تومان شروع میشود و تا ۲ میلیون هم اجرا داریم قیمت به نوع ورق و پروفیل و ضخامت ورق ها بستگی دارد که میتوان از ۲۷ میلیون تا ۴۷ میلیون اجرا داشت (۶ متر طول).

بله شرکت بام ساز مجری سقف های شیبدار با فعالیت ۳۰ سال تجربه خانوادگی در این عرصه ۵ سال ضمانت کتبی به کارفرمایان محترم میدهد.

خدمات فروش هم از قبیل ورق ها رنگی و تایل پرچین و رایکا و کینگتسون و قاب نما هلالی و دامپا و غیره در هر سایز و ضخامت موجود میباشد استعلام قیمت هم میتونید دریافت کنید.

دکمه بازگشت به بالا