شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی

تفاوت شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی

شینگل آسفالتی به عنوان پوشش سقف شیبدار متداول در این دوره نام خود را بر سر زبان ها آورده است. شینگل آسفالتی به دلیل آسانی در نصب و هزینه مناسب آن به عنوان یک پوشش سقف پرکاربرد توسط متخصصین سقف شیبدار پیشنهاد می شود. شینگل کامپوزیتی شینگلی است که به تازگی به بازار عرضه شده است و قدمت کمتری نسبت به شینگل آسفالتی دارد.

شینگل کامپوزیتی از ترکیب آسفالت و ورق های فایبر گلسی ساخته شده است که البته این شینگل با توجه به کارخانه تولیدی آن می تواند با ترکیبات مختلفی ساخته گردد. ترکیب ساختاری شینگل کامپوزیتی سبب می شود که این شینگل، سخت تر، مقاوم تر و دارای طول عمر بیشتری باشد.

  • مقایسه شینگل کامپوزیتی و شینگل آسفالتی
  • مقایسه شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی
  • ترکیب اصلی شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی

 

شینگل آسفالتی در دو مدل ارگانیک و فایبرگلس تولید می گردد. شینگل آسفالتی ارگانیک به صورت دولایه است که لایه رویی آن آسفالتی است و لایه زیرین آن لایه معمولی است. درحالیکه شینگل آسفالتی فایبرگلس شینگلی است که لایه روی آن شینگل آسفالتی است و لایه زیرین آن به صورت لایه فایبرگلس تولید گردیده است .

 

طول عمر شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی

شینگل آسفالتی می تواند به صورت تضمین شده تا بیست سال برای شما کار کند. که البته طول عمر شینگل آسفالتی بسته به میزان سختی آن متفاوت است. در حالیکه شینگل کامپوزیتی برای سی تا پنجاه سال می تواند برای شما کار کند.

ویژگی های شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی

شینگل آسفالتی می تواند از ترکیبات گرانول و مس اشباع شده ساخته شود. در صورتی که شینگل آسفالتی با این مصالح ساخته شود ممکن است منجر به رشد جلبک بر روی سقف شیبدار شود. شینگل کامپوزیتی دارای مواد مهارکننده رشد جلبک و قارچ می باشد که به حفظ سلامت سقف شیبدار و پوشش بام کمک شایانی می نماید.

همچنین شینگل ها می تواند بسته به شرکت تولید کننده آن، از موادی ساخته شوند که در مقابل تابش نور شدید خورشید مقاومت بیشتری داشته باشند. این کار سبب می گردد که در فصل هایی که تابش آفتاب بسیار شدید است و همچنین در بلند مدت رنگ شینگل تغییر نکند و یا از ایجاد خراش و شکستگی بر روی شینگل جلوگیری به عمل آید. شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی در رنگ بندی و طرح های متنوع در بازار موجود می باشند.

 

تاثیرات محیط زیستی شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی

شینگل آسفالتی که یک لایه کاغذی در پشت آن دارد می تواند گفت که برای محیط زیست کمتر مضر است. ولی شینگل آسفالتی فایبرگلس که به دلیل مقاومت بیشتر و طول عمر بالاتر طرفداران خاص خود را دارد، متاسفانه برای محیط زیست مناسب نمی باشد.

درعین حال شینگل کامپوزیتی می تواند به محیط زیست کمک نماید زیرا که مواد بازیافت شده به کارخانه های تولیدی این شینگل روانه می گردند و استفاده از پلاستیک های بازیافتی کارخانه ها منجر به عدم انباشت این مواد در طبیعت می شود.

 

هزینه شینگل آسفالتی در مقابل شینگل کامپوزیتی

شینگل آسفالتی در مقابل با سایر انواع پوشش بام ارزان تر می باشد. حتی در مقایسه با شینگل کامپوزیتی نیز این شینگل از قیمت پایین تری برخوردار است. با این حال زمانی که صحبت از طول عمر بیشتر به میان آید شینگل کامپوزیتی با اینکه گران تر از شینگل آسفالتی است، طول عمر بالاتری را دارد.

در این مقاله سعی شد که اطلاعات کلی در رابطه با شینگل آسفالتی و شینگل کامپوزیتی برای شما ارائه گردد. شینگل آسفالتی از نظر قیمت، طول عمر، مواد ساخته شده و همسویی با محیط زیست، دارای تفاوت های با شینگل کامپوزیتی است. امید است که این مقاله برای شما عزیزان موثر واقع گردد.

اشتراک گذاری این مطلب

Picture of سعید فرهمند

سعید فرهمند

مدیر شرکت بام ساز با بیش از 30 سال فعالیت خانوادگی در عرصه سقف ویلا و شیروانی در سطح کشور هستم و خوشحالم بتوانم با انجام یک کار حرفه ای برای شما سهمی در زیبایی ویلای شما داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مقاله!

5/5

دکمه بازگشت به بالا