نکات تکمیلی برای نصب شینگل آسفالتی

شینگل آسفالتی یکی از پر کاربردترین انواع پوشش سقف شیبدار در عصر حاضر می باشد. با توجه به ارتفاع و شیب سقف شیبدار، دستورالعمل مشخصی باید برای نصب شینگل به کار گرفته گردد. شینگل آسفالتی برای سقف خانه، سقف ویلا، گاراژ، سقف آلاچیق پوشش بام مناسبی است.

در این مقاله سعی شده است که نکاتی را از زبان تولیدکنندگان و فروشندگان شینگل به شما عزیزان منتقل گردد و امید داریم این نکات برای شما در نصب شینگل آسفالتی بر روی سقف شیبدار مفید باشد.

نکات نصب شینگل آسفالتی

بهتر است که نصب شینگل را از پایین ترین گوشه چپ سقف شیبدار آغاز نمائید و به سمت راست نصب شینگل را ادامه دهید و بعد به سمت بالای سقف شیبدار نصب را ادامه دهید.

تقریبا 75٪ نشتی سقف شیبدار در اطراف دودکش و مسیر های جریان آب می باشد. لذا لازم است که قبل از اینکه پوشش سقف شیبدار را انجام دهید، جریان تخلیه آب بر روی سقف را چک نمائید. همچنین از درستی نصب بخش تخلیه آب مطمئن گردید و از نظر نشتی کاملا مسیر را مورد بررسی قرار دهید.

تمام سقف را با استفاده از یک برند شینگل استفاده کنید. این کار باعث می گردد که از ایجاد تفاوت رنگ بر روی سقف شیبدار جلوگیری به عمل آید و سقف شیبدار شما بعد از نصب پوشش بام یک دست به نظر آید. یکی از بهترین برندهای موجود در بازار، شینگل چوکوراوا می باشد که شرکت پوشش بام بام ساز نمایندگی فروش شینگل مذکور را در ایران به عهده گرفته است.

نصب شینگل آسفالتی را بر روی تخته او اس بی انجام دهید. حتما برای نصب شینگل آسفالتی زیرسازی را انجام دهید. بهترین راه حل برای زیرسازی استفاده از تخته OSB می باشد.

میخ هایی که برای نصب شینگل آسفالتی بر روی سقف مورد استفاده واقع می گردد از جنس گالوانیزه و یا میخ های ضد زنگ سقفی می باشد. حتما میخ هایی که برای نصب شینگل آسفالتی به کار می برید را با توجه به توصیه های کارخانه تولیدی شینگل انتخاب نماید. حتما در نظر داشته باشید که هر میخی برای نصب شینگل مناسب نمی باشد. لبه های تاج سقف شیبدار نیز می بایست توسط دو میخ بر روی سقف نصب گردد.

حداقل تعداد میخ مورد نیاز برای نصب شینگل آسفالتی چهار میخ در هر شینگل می باشد که این تعداد برای مناطق بادخیز به 6 میخ تغییر خواهد کرد. تمامی این میخ ها می بایست در محل مناسب خود نصب شود. برای این کار حتما با متخصصان شرکت پوشش بام ساز مشورت کنید. با نصب میخ ها در محل درست، مقاومت شنیگل در برابر بادهای شدید تا 110 کیلومتر افزایش خواهد یافت

محل مناسب انبار کردن شینگل تا زمان نصب می بایست دور از محل مرطوب و گرم باشد.

 

اشتراک گذاری این مطلب

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
در reddit به اشتراک بگذارید
در tumblr به اشتراک بگذارید
در digg به اشتراک بگذارید
در stumbleupon به اشتراک بگذارید
در mix به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در pocket به اشتراک بگذارید

مقالات محبوب کاربران

طراحی کف حیاط ویلا
کف حیاط ویلا

یک باغ ویلا زمانی شیک و منحصر به فرد به نظر می رسد که در

آبنمای سنگی برای محوطه
ویلا همکف مدرن

زندگی کردن در یک ویلا خواسته هر فردی می باشد اما در عین حال افراد

انواع آبنمای سنگی باغی و حیاط
آبنما سنگی ویلا

برای طراحی محوطه یک ویلا، ایده های بسیاری وجود دارد که برای زیبایی هر چه

سعید فرهمند

سعید فرهمند

مدیر شرکت بام ساز با بیش از 30 سال فعالیت خانوادگی در عرصه سقف ویلا و شیروانی در سطح کشور هستم و خوشحالم بتوانم با انجام یک کار حرفه ای برای شما سهمی در زیبایی ویلای شما داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عناوین مقاله!

5/5