اجرای سقف شیروانی

اجرای سقف شیروانی به سقف هایی گفته میشود همانطور که از نامش پیداست بین ۲۰ تا 80 درصد شیب داشته باشد که یک شیب تا چند شیب و یا یک ضلع و یا چند ضلع اجرا می‌شود و زیبایی خاصی به ویلاها و بناها می دهد از نظر ایمنی ساختمان را به دلیل وزن کم مصالح مصرفی در سقف آن را ایمن تر از سایر سقف ها میکند و معمولا بین لایه بیرون و آهن کشی سقف از عایق های حرارتی و صوتی پشم شیشه و پشم سنگ و یا فوم استفاده می کنند که از حرارت و دمای ساختمان حفاظت می کند.

شما میتوانید این فیلم را در یوتیوب در لینک زیر مشاهده نمایید:
https://www.youtube.com/watch?v=GKvwR7mYlyw

اجرای سقف شیروانی و شیبدار بام ساز
اجرای سقف شیروانی و شیبدار بام ساز

این لایه نازک ۵ الی 7 سانتیمتری کارایی بسزایی دارد که میتوان در زمستان و برفهای نشسته و جلوگیری از صدای برخورد بابه ورق را در پشت بام ها تاثیر آنرا میتوان دید و ویلا های شیبداری که عایق ندارند خیلی زودتر با استفاده از حرارت داخل ویلا برف روی آن ذوب می‌شود یعنی سقف شیروانی که برف روی آن ذوب شده است عایق پشم شیشه و یا سایر عایق های حرارتی دیگر را ندارد و انرژی گرمایشی زیادی در داخل ساختمان استفاده میشود.

نصاب سقف شیروانی
ساختمان ها با داشتن سقف مکان امنی برای زندگی می شوند و با داشتن سقف معنا دار می شوند در غیر این صورت وجود چند دیوار یا حصار معنایی برای زندگی کردن در آن مکان نمی باشد. سقف ها محافظی هستند که خانه و وسایل آن را از وجود خطرات احتمالی و گرد و خاک و باد و باران حفظ می کنند. نصاب سقف شیروانی انواع مختلفی از سقف ها وجود دارند مانند سقف شیروانی، سقف یوبوت، سقف تیردال، سقف بتنی و غیره که در ساختمان سازی ها توسط مهندس و ناظر ساختمان انتخاب و از آن ها استفاده می شود.

ما در ادامه این مطلب سعی داریم شما را با سقف شیروانی، نصاب سقف شیروانی، انواع سقف شیروانی، مدل های سقف شیروانی، متریال به کار رفته در سقف شیروانی آشنا کنیم.

نصاب سقف شیروانی
نصاب سقف شیروانی

هر سقف با توجه به عوامل زیادی انتخاب می شود یکی از آن عوامل شرایط آب و هوایی آن منطقه، وزن سقف، متریال به کار رفته در ساختمان می باشد. سقف ها از مواد گوناگونی ساخته می شوند در ادامه به نوع مواد به کار رفته در سقف خواهیم پرداخت.

موارد زیر را حتما به شما پیشنهاد میدهیم مطالعه کنید

دکمه بازگشت به بالا