اجرای سقف شیروانی

اتصال سقف شیبدار به سقف مسطح

اگر نیاز به بزرگ نمودن فضای داخل خانه داشته باشید، در حقیقت به میزان زیربنای خانه خواهید افزود و حتماً نیاز خواهید داشت که قسمتهایی از خانه را تغییر دهید. معمولاً یکی از قسمت‌هایی که حتماً باید تغییر پیدا کند و نمی‌تواند در حالت قبل باقی بماند سقف ساختمان می‌باشد. اضافه کردن سقف به بخش‌هایی که به خانه اضافه شده است کاملاً لازم و ضروری می‌باشد. امروزه از سقف مسطح و صاف به عنوان سقف قسمت‌های جدید استفاده می‌شود چرا که از نظر اقتصادی بسیار مناسب می‌باشد.

اگر سقف قدیمی شما سقف شیبدار است، می‌توانید برای مسقف نمودن بخش جدید سقف خانه از سقف صاف استفاده نمائید. سقف مسطح جدید می‌تواند به راحتی به سقف شیبدار کنونی وصل شده و جلوه بسیار مدرن و بروز به سازه و خانه شما عزیزان بدهد.

اتصال سقف شیبدار به سقف مسطح

زمانی که اصطلاح سقف صاف استفاده می‌شود، منظور سقف کاملاً صاف نمی‌باشد، بلکه سقف شیبدار با شیب 2 الی 3 درجه مد نظر می‌باشد. در حقیقت منظورمان دقیقاً سقف کاملاً صاف نمی‌باشد. در حقیقت این سقف، سقف شیبداری است که دارای شیب 2 یا 3 درجه می‌باشد. درجه شیب این سقف صاف به این دلیل می‌باشد که آب باران و برف به راحتی از روی سقف سرازیر شود ولی شیب این سقف شیبدار اصلاً قابل حس نمی‌باشد.
پوشش سقف شیبدار در محل اتصال سقف شیبدار به سقف مسطح

همانطور که پیش‌تر در مقاله‌های گذشته توضیح داده شد برای سقف‌های شیبداری که دارای شیب کمتر از 9.5 درجه می‌باشند نمی‌توان از پوشش سقف شیبدار شینگل استفاده نمود. برای پوشش این سقف بهتر از شینگل رولی استفاده شود.

تنوع رنگی در سقف شیبدار

شینگل رولی پوشش بام ساز با تنوع رنگی بسیار بالایی که دارد به راحتی می‌تواند با رنگ شینگل مورد استفاده در سقف شیبدار شما همسو گردد. پوشش بام ساز که نماینده برترین برندهای ترک می‌باشد بهترین کیفیت و بیشترین دوام را دارد.

نحوه آب بندی محل اتصال سقف شیبدار و سقف مسطح

 

در پوشش دادن سقف صاف با سقف شیبدار پوشش محلی که این دو سقف با هم برخورد می‌نمایند بسیار مهم می‌باشد. شینگل رولی باید حدود 60 تا 90 سانتی متر بالاتر از محل برخورد سقف شیب دار با سقف صاف، نصب شود و شینگل بر روی این قسمت (60 تا 90 سانتی متری) نصب گردد تا این محل کاملاً ضد آب گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *