شینگل رولی مزایا، اصول نصب و هزینه ها

شینگل رولی یکی از ارزان ترین مصالح پوشش بام است که برای مسقف کردن سقف شیبدار مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله در مورد این محصول و مزایا و معایب آن توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

شینگل رولی چیست؟

شینگل رولی دارای سطح معدنی همانند شینگل آسفالتی است و از نفت و قیر ساخته شده است که به صورت رول های 100 متر مربعی موجود می باشد. شینگل رولی باریک تر، بزرگتر، ارزانتر، و با دوام کمتر بوده و نصب آن بصورت افقی است. شینگل رولی با طیف رنگی کامل در فروشگاه پوشش بام ساز قابل ارائه می باشد.

هزینه شینگل رولی

شینگل رولی دارای پایین ترین و ارزان ترین قیمت در بین انواع شینگل ها می باشد. در حقیقت سقف شیبدار با شینگل رولی ارزان ترین سقف به حساب می آید. همچنین به دلیل نصب راحت، نیازی به حضور متخصصین نمی باشد و خود شما می توانید به آسانی آن را نصب نمائید.

محل مناسب برای نصب شینگل رولی

شینگل رولی بهترین انتخاب برای سقف آلونک، مغازه و گاراژ ها و سایر ساختمان ها می باشد.

مزایای شینگل رولی

شینگل رولی، ارزان ترین مصالح مورد استفاده در اجرای سقف شیبدار است. حتی در مقایسه با ارزان ترین شینگل های موجود در بازار، هزینه آن کمتر است.شینگل رولی برای سقف های صاف و یا فلت مناسب نیست، برای سقف شیبدار با شیب کم بسیار مناسب می باشد.

بر خلاف شینگل سقفی که باید یکی یکی نصب شود، برای اجرای شینگل رولی، کافیست علفهای هرز، سنگ و کلوخ را از روی سقف شیب دار تمیز نمایید و سپس پوشش شینگل رولی را بر روی سطح مورد نظر پهن نمایید.

شینگل سقفی بسیار سنگین و غیر پهن بوده و به همین دلیل جابجایی آن دشوار می باشد و در نتیجه مراحل نصب آن سخت می باشد. لذا لازم است که نصاب، حتما لوازم ایمنی جهت حفظ سلامتی خود را همراه داشته باشد. بر خلاف آن، شینگل رولی با وزن کم آسان تر حمل می شود و به صورت بسیار نازک رول شده و چسبیده می شود.

معایب شینگل رولی

از مزایای شینگل سقفی این است در صورت آسیب رسیدن به یک شینگل سقفی، می توان آن را تعمیر و یا تعویض کرد. ولی شینگل رولی به صورت یک تکه بوده و در صورت بروز اتفاق و یا حادثه، تعمیر آن سخت تر است.شینگل رولی در بین شینگل های سقفی یکی از کمترین جذابیت ها را در انتخاب دارد.

برای شینگل رولی حدود 5 تا 8 سال طول عمر تخمین زده شده است. در مقایسه شینگل سقفی به طور متوسط حدود 20 سال و یا بیشتر عمر می کند. شینگل رولی، بعد از گذشت چند سال دارای لکه های متفاوت رنگی می شود.

مزیت دیگر شینگل سقفی در مقایسه با شینگل رولی، چند تکه بودن آن است که سبب می شود مالکین با جابجایی، براحتی آنها را در جای دیگری استفاده نمایند.

شینگل رولی مناسب برای سازه های مسکونی نیست و بهتر است که شینگل رولی برای فروشگاها، سایه بانها، گاراژها و سازه های خارجی اجرا شود. همچنین شینگل رولی بسیار مناسب برای سقف های با شیب کم (شیبی در حدود 1در 12 اینچ) می باشد.

 

اشتراک گذاری این مطلب

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
در reddit به اشتراک بگذارید
در tumblr به اشتراک بگذارید
در digg به اشتراک بگذارید
در stumbleupon به اشتراک بگذارید
در mix به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در pocket به اشتراک بگذارید

مقالات محبوب کاربران

طراحی کف حیاط ویلا
کف حیاط ویلا

یک باغ ویلا زمانی شیک و منحصر به فرد به نظر می رسد که در

آبنمای سنگی برای محوطه
ویلا همکف مدرن

زندگی کردن در یک ویلا خواسته هر فردی می باشد اما در عین حال افراد

انواع آبنمای سنگی باغی و حیاط
آبنما سنگی ویلا

برای طراحی محوطه یک ویلا، ایده های بسیاری وجود دارد که برای زیبایی هر چه

سعید فرهمند

سعید فرهمند

مدیر شرکت بام ساز با بیش از 30 سال فعالیت خانوادگی در عرصه سقف ویلا و شیروانی در سطح کشور هستم و خوشحالم بتوانم با انجام یک کار حرفه ای برای شما سهمی در زیبایی ویلای شما داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عناوین مقاله!

5/5