چگونه مانع زنگ زدن آلاچیق‌های فلزی شویم؟

آلاچیق‌های فلزی می‌‌توانند نما و جلوه خاصی به باغ و حیاط منزلتان ببخشند اما خاطرتان باشد که فلز زنگ می‌‌زند. اگر می‌‌خواهید آلاچیق‌تان ظاهر زیبای خود را حفظ کرده و همواره استوار و پابرجا باشد، باید اطمینان یابید که به هیچ وجه احتمال زنگ زدن آن نرود. کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست، فقط نیازمند صرف کمی وقت و انرژی‌ست. در واقع با این کار بازگشت سرمایه خود را تضمین کرده‌اید و باعث می‌‌شوید آلاچیق‌های فلزی محیط شما سال‌های سال جلوه بخش فضای سبز محیط کار و یا منزلتان باشد.

 

گام نخست: آماده سازی

قبل از انجام هر کاری دور تا دور آلاچیق فلزی را با پارچه یا پلاستیک پوشانده و از تجهیزات ایمنی خوب و مناسبی استفاده کنید. با زدن ماسک و عینک محافظ و پوشیدن دستکش‌های بلند اطمینان یابید که رنگ و مواد ضد زنگ با پوستتان تماس پیدا نمی‌‌کند.

 

گام دوم: تمیزکاری آلاچیق‌های فلزی

بدون شک سخت‌ترین گام برای پاک کردن آلاچیق از زنگار، مرحله تمیزکاری ست. یک برس فلزی برداشته و به دریل برقی وصل کنید و تا جایی که می‌‌توانید رنگ‌های کهنه و قدیمی و لکه‌های زنگار را از چهره آلاچیق خود بزدایید. عزم خود را جزم کنید تا زنگاری بر روی آلاچیق باقی نماند. حال ورقه سنباده را برداشته و باز‌هم بکوشید تا تمام زنگار را از روی آلاچیق پاک کنید.

 

گام سوم: ضد زنگ

زنگار تنها زمانی شکل می‌‌گیرد که هوا مجالی یافته با فلز تماس پیدا کند. اگر شما این مجال را از فلز بگیرید و آن را مهر و موم کنید، دیگر خبری از زنگ زدگی نخواهد بود. برای شروع کار یک پوشش ضد زنگ بر روی آلاچیق فلزی بکشید. برای این منظور از قلموی رنگ استفاده کنید تا مطمئن شوید ماده ضد زنگ بر روی تمامی قسمت‌های آلاچیق نشسته است. اگر در همین حین متوجه بخش‌های کوچکی شدید که زنگ زده‌اند و شما در مرحله تمیزکاری‌آنها را از قلم انداخته‌اید، با ماده ضد زنگ روی‌آنها را بپوشانید. با این کار از گسترش بیشتر آن جلوگیری می‌‌کنید.

 

گام چهارم: آستر

پس از پوشش ضدزنگ نوبت به یک آستر فلزی با کیفیت و مرغوب می‌‌رسد. این گونه با یک تیر دو نشان می‌‌زنید؛‌هم لایه محافظ آلاچیق فلزی خود را افزایش داده‌اید‌هم کمک می‌‌کنید تا رنگ بهتر به آلاچیق بچسبد. سر تا سر آلاچیق را با یک آستر نازک بپوشانید و مناظر بمانید تا خشک شود، سپس دومین لایه آستر را اجرا کنید.

 

گام پنجم: رنگ کردن

متخصصین این رشته اغلب توصیه می‌‌کنند برای رنگ کردن آلاچیق‌های فلزی از یک رنگ آلکیدی بسیار برای استفاده کنید، چرا که این نوع رنگ در برابر رطوبت و مواد روغنی مقاومت بهتری از خود نشان داده و دوام بسیار بالایی دارد، در نتیجه نیازی نیست آلاچیق را مجدداً رنگ کنید.

 

می‌‌توانید برای رنگ کردن آلاچیق از غلتک رنگ بهره بگیرید اما با به کارگیری قلم مو می‌‌توانید به تمامی گوشه کنار‌‌ها و درزهای فلز دسترسی یابید، این گونه‌هم رنگ و لعاب آلاچیق جلوه بهتری خواهد داشت ‌هم در برابر زنگ زدگی از آن محافظت خواهید کرد. آلاچیق را یک بار رنگ بزنید و صبر کنید تا خشک شود، سپس برای دومین بار آن را رنگ کنید. با این کار زمان لازم برای رنگ کردن آلاچیق افزایش می‌‌یابد اما باور کنید ارزشش را دارد چرا زیبایی ظاهری آن دو چندان می‌‌شود. هر از گاهی آلاچیق را به دقت بررسی کنید تا مبادا نشانی از زنگ زدگی در آن به چشم بخورد. اگر آلاچیق را به خوبی رنگ کنید تا سال‌‌ها نیازی نخواهید داشت رنگ آن را تجدید کنید.

 

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

اشتراک گذاری این مطلب

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
در reddit به اشتراک بگذارید
در tumblr به اشتراک بگذارید
در delicious به اشتراک بگذارید
در digg به اشتراک بگذارید
در stumbleupon به اشتراک بگذارید
در mix به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در pocket به اشتراک بگذارید

مقالات محبوب کاربران

مراحل اجرا و نصب آردواز
بام ساز
مراحل اجرا و نصب آردواز

مراحل اجرا و نصب آردواز به طور کلی برای اجرا و نصب صحیح و اردواز 

قیمت هر متر آردواز
بام ساز
قیمت هر متر آردواز

سقف آردواز یکی از مقاوم‌ترین و با کیفیت‌ترین سقف‌ها در برابر انواع شرایط جوی است

قیمت سقف شیروانی آردواز
بام ساز
قیمت سقف شیروانی  آردواز

اگر که در حال ساخت و ساز و یا تعمیر سقف خانه ی خود می

سعید فرهمند

سعید فرهمند

مدیر شرکت بام ساز با بیش از 30 سال فعالیت خانوادگی در عرصه سقف ویلا و شیروانی در سطح کشور هستم و خوشحالم بتوانم با انجام یک کار حرفه ای برای شما سهمی در زیبایی ویلای شما داشته باشم

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عناوین مقاله!

5/5