مقالات تخصصی

سردرب ورودی خانه مسکونی

سردرب ورودی خانه مسکونی

سردرب ورودی خانه مسکونی

اول از هر چیزی وقتی وارد یک خانه مسکونی یا آپارتمان و یا ویلا می شویم با سردر نمای ورودی این ملک رو به رو می شویم یک سردرب جذاب میتواند دکوراسیون خانه شما را کلی زیباتر نشان دهد.ما در این مقاله “اجرای سردرب حیاط” یک سری از زیباترین مدل ها را برای شما معرفی کردیم و در این مقاله نیز قصد معرفی انواع سردرب های مدل جدید را معرفی کنیم.

سردرب ورودی خانه مسکونی

ابتدا باید بدانیم سردرب چیست

فکر نمی‌کنم کسی باشد که معنی سردرب نداند همانطور که میدانید به محل ورودی هر مکان یا خانه سر درب می‌گویند قسمتی که ساختمان یا محل مورد نظر را از بیرون جدا می کند و مرز بین ساختمان و بیرون است است سردر معمولاً مورد توجه زیادی از مردم کشورمان است و اهمیت زیادی در ایران دارد البته دلایلی زیادی دارد که سردرب شما به چه شکل باشد آیا می خواهید سر درب شما فلزی باشد به عنوان اجرا کننده ورودی ها و سردرب های متنوع میخواهیم برای کسانی که می‌خواهند ساختمان آن ها هم جنبه و منظره خوبی داشته باشن.

سردرب ورودی خانه مسکونی

در این مقاله با سردر و ورودی های بیشتر آشنا شویم اگر می خواهید یک سردر زیبا و متناسب محل سکونت خود انتخاب کنید میتوانیم قبل از هر نکته ای به امنیت سردرب در اولویت اول نگاهی بیندازیم.

سردرب ورودی خانه مسکونی

 

یکی از اولین نقاطی که باید در زمان انتخاب طرح و مدل سر در خانه بسیار مهم است امنیت آن است در این مطلب به معرفی روش های مختلف طراحی و سر درب ورودی خانه مسکونی خواهیم پرداخت همراه بام ساز باشید برای ساخت سردر باید مهارت و تجربه کافی داشته باشیم و نیاز به متریال ها و ورق های با کیفیت داریم می‌توانیم برای پوشش سر در شما به ورق هایی مانند ورق تایل سنگریزه‌ای شینگل آندوویلا آندولین پرچین رایکا صدف طرح سفال اشاره کنیم که بهترین و زیباترین متریال هایی است که به نمای ساختمان شما جان می بخشد.

سردرب ورودی خانه مسکونی

نحوه اجرای سردرب ساختمان

جهت ایجاد سردر ابتدا در سطح صاف و به روی زمین سازه اصلی یا اسکلت آن که شامل سرهم کردن و کلاف نمای دور و اهن کشی داخلی و تیر ریزی آن است انجام می گردد قاب نما در سه نوع حلال به داخل حلال به بیرون سینه کفتری و سه پله تولید می شود که ضخامت این قاب نما ها از ۶۰ دهم شروع و تا ورقه دومیل تمام می شود که بستگی به هزینه ها دارد در این مرحله قبل از سنگین شدن سر در نمایی که انتخاب شده به صورت کلاف و فارسی بر به هم جوشکاری می شوند.

سردرب ورودی خانه مسکونی

بعد از متصل شدن به روی گوشه های نما ساب یا سنگ فرز می گیریم تا پیرسها یا گوشه های کار به صورت یکدست شوند بعد از این عمل می بایستی آهنگ کشی یا شاسی کشی و زیر سازی صحیح و مطابق استاندارد صورت گیرد اگر سردرب شما طرح چینی باشد بایستی پروفیل ها چاک یا نبرد داده شوند بسیار مهم است که طرح ای که انتخاب شده است آیا دو شیب ساده است یا ۴ شیب یا تک شیب زیرا همه این طرح ها اجرای گوناگون دارد.

سردرب ورودی خانه مسکونی

امروز می خواهیم به سر در چهار طرف شیب ساده اشاره و در مورد این طرح صحبتی کنیم اجرا کننده ای که گروه بام ساز می باشد بعد از شاسی کشی بایستی تیریز های خود را به صورت استاندارد و صحیح جای خود قرار دهد این تیرها گاهاً ورق پرچین یا ورق سنگریزه‌ای ۴۰ سانت ۴۰ سانت اجرا می گردد.

سردرب ورودی خانه مسکونی

 

و حال اسکلت سر در آماده نصب در جای اصلی خود قرار می گیرد حال اجرا کنندگان با کمک هم سرد ری را روی ورودی اصلی قرار می‌دهند و آن را روی شاستی که از قبل برای همین کار نصب کرده بودند مهار و نصب می کنند حال دیگر سر در آماده برای سقف زیرین یعنی لمبه یا دامپا است.

سردرب ورودی خانه مسکونی

اگر می خواهید سردر به شما خود را نشان بدهد باید لمبه مورد نظر یک متر و پنجاه باشد تا با شیب هایی که روی آن ورق قرار می گیرد قرینه باشند چون اگر لمبه زیر یک متر شود شیب ما بسیار تند می شود و اگر بیشتر باشد شیب ما کاملاً تخت می شود بنابر تجربه گروه بام ساز بهترین اندازه برای ورودی یاسر در شما یک متر و پنجاه است حال باید نور پردازی کنیم و چندین جای هالوژن را برای نورپردازی آماده کنیم نصاب با داشتن گردبر به سلیقه کارفرما چندین جا را برای نصب هالوژن آماده می کند.

سردرب ورودی خانه مسکونی

در انتها ورقه هایی که انتخاب شده بود مانند ورق پرچین که بسیار تنوع رنگی و ضخامت گوناگونی دارد  بهترین ضخامت  برای این نوع سردرب ضخامت ۵ دهم می باشد.

سردرب ورودی خانه مسکونی

پرچین ها به صورت مرتب به جای خود با پیچ سرمته دار نصب می شوند و در آخر تیزه بالون یا هشتی روی آن سوار می شود حال سردر شما آماده رنگ آمیزی می باشد ورق پرچین با رنگ کوره ای و استاتیک کارخانه می باشد شما بایستی نما و لمبه زیرکار را به سلیقه خود رنگ آمیزی کنید رنگ آمیزی به عهده کارفرما می باشد مبعث دیگری که بسیار قابل اهمیت است ورودی آپارتمان شما است به جهت تابش آفتاب توجه کنید جهت خانه شما چگونه است و درب شما چقدر نور مستقیم دریافت می کند؟

سردرب ورودی خانه مسکونی

برای مثال اگر درب شما به سمت شرق و غرب یا جنوب است تابش نور مستقیم به درب انتخاب های شما را برای متریال درب محدود می‌کند به این دلیل است که برای جلوگیری از قرار گرفتن درب شما مقابل برف و باران و نور مستقیم بایستی سایه بان ای روی آن قرار دهیم.

استفاده از متریال مدرن و با کیفیت همچون شینگل در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است این نوع متریال با طرح های متنوع و متفاوت به شما کمک می کند تا ترکیب مدرن بودن و خلاقیت گروه بام ساز را در یک جا جمع کند و فضای خاصی به ویلا یا ساختمان شما بدهد.

سردرب ورودی خانه مسکونی

درب ورودی یکی از بخش های تاثیر گذار در ورودی ساختمان می باشد تاثیر طراحی ۱ ورودی مدرن و زیبا برای ساختمان و اندازه طراحی کل ساختمان مهم می باشد این بخش از ساختمان به سلیقه و نظر کارفرما و طراح ساختمان انجام میشود اگر ساختمان شما ویلایی باشد بدون شک نوع طراحی آن با ساختمان مسکونی قطعاً متفاوت خواهد بود.

در موارد زیادی برای همچنین ورودی ها قبل از هر چیز باید دوستون داشته و بر روی آن آردواز دو شیب یا تک شیب نصب شود و نمای دور با نمای ساختمان یا ویلا قابل بررسی می گردد در بیشتر موارد چون این ورودی ها خیلی زیاد قابل اهمیت و چشم ساختمان شما می باشد به جای لمبه فلزی میتوان از لمبه چوبی هم استفاده کنیم و داخل لمبه چوبی نورپردازی می شود و و در نهایت به روی این ورودی همانطور که از قبل اشاره کرده بودیم متریال شینگل استفاده میشود.

سردرب ورودی خانه مسکونی

شینگل بسیار مدرن و در صنعت ساختمانی بسیار پیشرفته است سر درب ورودی ساختمان یا ویلای شما با داشتن ظاهری جذاب و مناسب برای نمای بیرونی خانه شما زیبا و عالی میشود و همچنین حفاظت از درب در برابر مواردی مثل باران آفتاب و غیره که با گذشت زمان سبب پوسیدگی و از بین رفتن در می گردد.

اجرای سردرب یا ورودی امری الزام‌آور است از این روی شرکت بام سازه مفتخر است با داشتن تجربه طولانی و خدماتی درخشان در حیطه طراحی و اجرای انواع سردرب ها با کیفیت و بسیار خوب و طراحی های جذاب و مدرن به منظور عرضه خدمات سردرب یا ورودی در سراسر تهران و حومه در خدمت شما هم وطنان گرامی می باشد به همین جهت داشتن مشاوره و آگاهی بیشتر شما میتوانید با ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۳۴۶۶۳۴۹فرهمند

یک دیدگاه

  1. واقعاً نمونه کارهای که داخل سایت گذاشتید خیلی نمونه های زیبا هستند ممنون از اکیپ اجرای بام ساز بعنوان کارفرما شرکت بام ساز تشکر میکنم از شما بنده رضایت کامل داشتم از شما
    باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *