نحوه انتخاب سقف شیبدار مناسب برای ویلا

از بزرگترین و اصلی‌ترین اهداف طراحی و پیاده سازی سقف و سقف شیبدار، حفاظت از سازه در مقابل آب و هوا می‌باشد. استفاده از سقف باعث زیبایی سازه، حفظ و نگهداری انرژی و مقاومت سازه نیز می‌گردد. لذا انتخاب سقف شیبدار مناسب یکی از تصمیم‌های مهم در ساختمان سازی می‌باشد.

زیبایی سقف شیبدار و ترجیح شخصی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که می‌تواند در انتخاب سقف شیب دار سازه تأثیر گذار باشد، در حقیقت علایق و سلایق شخصی می‌باشد. اگر شما تمایل به انتخاب سقفی با طراحی خاصی هستید ممکن است که این تمایل شما بر روی سایر عوامل نیز تأثیر گذار باشد.

هزینه سقف شیبدار

هرچه اجرای سقف شیبدار سازه خود را ساده‌تر اختیار نمائید قطعاً در هزینه طراحی و نصب این سقف نیز صرفه جویی خواهید کرد. پایه‌های بزرگ، زوایای پیچیده، سقف شیبدار و سقف‌های دارای چند زاویه از عواملی می‌باشند که هزینه طراحی و پیاده سازی سقف به شدت افزایش نماید. همچنین نوع پوشش سقف نیز سبب افزایش و یا کاهش هزینه پیاده سازی سقف می‌گردد.

دسترسی به سقف شیبدار

عواملی همچون دسترسی به سقف و بهره بردن از اتاق زیر شیروانی و یا در اختیار داشتن سقف بلند با پنجره‌های بزرگ می‌تواند روی انتخاب سقف تأثیر گذار باشد.

وضعیت هندسه‌ای سازه

نحوه ساخت سازه شما می‌تواند تعیین کننده سقف سازه شما باشد. سقف‌های صاف برای طبقات به صورت مربع مناسب می‌باشد و در مقابل برای طبقات غیر مربعی بهتر است که از سقف شیروانی استفاده نمایید. همچنین در صورتی که نور بیشتری نیاز داشته باشید نیز استفاده از سقف شیروانی منجر به دریافت نور بیشتر از محیط اطراف خواهد شد.

سازه‌های هم جوار

ممکن است تمایل داشته باشید که سازه و سقف سازه شما همسو با اطراف محل سازه شما باشد. این امر نیز ممکن است در انتخاب سقف سازه شما تاثیرگذار باشد.

 

سیاست‌ها و قوانین منطقه‌ای

شاید شما در جایی زندگی کنید که قوانین منطقه‌ای، سیاست‌های خانه سازی و انجمن صنفی آن منطقه برای شما محدودیت‌ها و قواعدی را وضع کرده باشد. این امر باعث می‌گردد نتوانید هر نوع سقف شیبداری که مد نظرتان باشد را در آن منطقه پیاده سازی نمائید. برای مثال ممکن است در مورد ارتفاع سقف شیب دار و یا مدل و حتی مصالحی که در پوشش سقف شیبدار استفاده می‌شود، قوانینی در منطقه شما وضع شده باشد. لذا حتماً باید در این رابطه اطلاعات کامل را کسب گردد تا مشکلی در حین کار پیش نیاید.

اگر به دنبال طراحی، ساخت و پیاده سازی سقفی هستید که متناسب با سلیقه شخصی شما باشد و همچنین امنیت، نوردهی، زیبایی و مقاومت را هم در خود داشته باشد، حتماً باید با گروه خبره‌ای مشورت نمائید که بتواند بهترین سقف شیبدار را برای شما پیاده سازی نماید.

شاید یک معمار، طراح و یا یک مهندس بتواند یک سقف زیبا را طراحی نمایند ولی شما برای پیاده سازی این سقف شیبدار حتماً نیاز به یک گروه مجرب و متخصص در زمینه سقف خواهید داشت. گروهی که بداند در منطقه‌ای که شما می‌خواهید سازه خود را بسازید با توجه به سلایق شخصی شما و وضعیت آب و هوایی، قوانین منطقه و دوام و زیبایی سقف شیبدار کدام مدل سقف شیبدار و پوشش سقف شیبدار برای شما بهتر می‌باشد.

شرکت پوشش بام ساز با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می‌تواند در تصمیم گیری‌های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

 

اشتراک گذاری این مطلب

Picture of سعید فرهمند

سعید فرهمند

مدیر شرکت بام ساز با بیش از 30 سال فعالیت خانوادگی در عرصه سقف ویلا و شیروانی در سطح کشور هستم و خوشحالم بتوانم با انجام یک کار حرفه ای برای شما سهمی در زیبایی ویلای شما داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مقاله!

5/5

دکمه بازگشت به بالا