پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

می خواهم در این مقاله در مورد پروفیل یا قوطی کشی سقف شیروانی، اطلاعات مهمی را به شما دوستان عزیز بدهم. ما امروز می خواهیم فقط در مورد پروفیل استفاده شده در صنعت ویلاسازی یا سقف شیروانی صحبت کنیم. مهمترین و اصولی ترین پروفیل استفاده شده در سقف شیروانی اول از ستون 10*10 یا 11*11 یا 12* 12 در ساخت خرپا و شیروانی استفاده می شود.

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

 

اساسا ستون مربع شکل یا مستطیل شکل می باشد. بعد از استفاده ستون، به روی کلاف ستون تمرکز می کنیم که بیشتر مواقع پیمانکارها یا مهندسین از تیرآهن یا کلاف بتنی استفاده می کنند. در اصل اگر ساختمان شما از ستون فلزی باشد، باید کلاف فلزی استفاده شود و همان تیرآهن 16 یا 18 برای کلاف چهار طرف سازه شما کافی می باشد.

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

مهمترین نکته ای که بعد از کلاف چهار طرف قابل اهمیت می باشد اینست که مشخص کنیم زاویه یا شیب بندی سقف شما به چه شکل می باشد و طبق زاویه و شیب بندی سقف، موارد پروفیل و قوطی را محاسبه کنیم. کارفرما دو انتخاب دارد: یا سقف شیروانی کم شیب را انتخاب کند یا سقف با شیب زیاد اجرا شود. پیمانکار یا مهندسین هستند که تعیین می کنند برای ابعاد ساختمان شما چه نوع شیبی لازم است.

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

بعد از تعیین، اگر شیب سقف شما تند یا همان شیب زیاد باشد باید از پروفیل یا قوطی 80*40 برای خرپا سازی استفاده شود. خرپا را به چند مدل می شود اجرا کرد:

  • خرپای دوشیب
  • خرپای چند شیب
  • خرپای تک شیب ملایم
  • خرپای نردبانی

براساس کاری که بر روی یک پروژه سقف توسط گروه بام ساز انجام شده است، خرپا با طول 12 متر نیز اجرا شده است و با ضمانت 10 سال هنوز هم پایدار است. از روی خرپای شما از قوطی 80*40 یا 60*40 برای تیرریزی استفاده می شود. وقتی این کار به اتمام رسید، متوجه کلاف شدن پروفیل و تیرریزی می شوید که چقدر استاندارد می باشد.

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

لازم به ذکر است که اینکار فقط روی سقف شیروانی قابل اجرا است. طول قوطی های فلزی  به 6 متر طول و ستون ها به 12 متر طول می باشد. قوطی های ضخامت 2 میل و 3 میل برای سقف شیروانی مناسب است. وزن قوطی ها یا پروفیل ها به ضخامت پروفیل ها بستگی دارد. هر چقدر قوطی سنگین است، وزن بیشتری روی هزینه شما دارد.

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

معمولا برای سقف شیروانی از قوطی 2 میل استفاده می شود و بیشترین ابعادی که روی سقف شیروانی قابل استفاده است، ابتدا از قوطی 10*10، 20*20، 30*20، 30*30، 50*30، 60*30، 40*40، 60*40 و 80*40 است و نبشی کار شده، نبشی 3*3 می باشد. ابعاد قوطی ها خیلی بیشتر از این است و ما فقط به سقف شیروانی اشاره می کنیم.

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

با توجه به نوع کاربرد پروفیل آهنی در سایزهای قوطی بسیار متنوع است و اشاره بسیار مهم که هزینه بیشتری را دارد و بسیار قابل اهمیت است، پروفیل z می باشد که این پروفیل اکثرا برای پوشش سقف های صنعتی مانند مرغداری، ورزشگاهها و سوله های صنعتی قابل استفاده است.

پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

جمع بندی پروفیل مناسب برای سقف شیروانی

ولی امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون صنعت پوشش و همچنین تنوع در محصولات پوشش سقف شیروانی، گروه باتجربه و مجرب بام ساز راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهترین متریال را خدمت شما ارائه می دهد. برای طراحی و پیاده سازی انواع سقف های شیبدار می توانیم در تصمیم گیری شما، بهترین مشاوره را بدهیم.

«بام ساز با بیش از سی سال فعالیت خانوادگی در عرصه سقف شیروانی، آمادگی هرگونه همکاری از طرف شما عزیزان را دارد.»

اشتراک گذاری این مطلب

مقالات محبوب کاربران

طراحی کف حیاط ویلا
کف حیاط ویلا

یک باغ ویلا زمانی شیک و منحصر به فرد به نظر می رسد که در

آبنمای سنگی برای محوطه
ویلا همکف مدرن

زندگی کردن در یک ویلا خواسته هر فردی می باشد اما در عین حال افراد

انواع آبنمای سنگی باغی و حیاط
آبنما سنگی ویلا

برای طراحی محوطه یک ویلا، ایده های بسیاری وجود دارد که برای زیبایی هر چه

Picture of سعید فرهمند

سعید فرهمند

مدیر شرکت بام ساز با بیش از 30 سال فعالیت خانوادگی در عرصه سقف ویلا و شیروانی در سطح کشور هستم و خوشحالم بتوانم با انجام یک کار حرفه ای برای شما سهمی در زیبایی ویلای شما داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مقاله!

5/5

دکمه بازگشت به بالا