اجرا انواع مدلهای آلاچیق فلزی؛ با طراحی مدرن و کلاسیکپوشش آردواز ویلاعمومیمقالات تخصصی

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا به معنای ترمیم و اصلاح ساختار قدیمی یک خانه ویلایی است که بسیاری از افراد به دلیل هزینه های بالای ساخت ویلا در شرایط اقتصادی حال حاضر، آن را به ساخت ویلای جدید ترجیح می دهند. سال ها پس از ساخت یک ویلا، ممکن است ساکنین آن به فکر بهبود شرایط سکونتی و نفریحی خود در ویلایشان باشند و یا خریداران ویلاهای قدیمی بخواهند تغییراتی را در آن ایجاد کنند و اقدام به بازسازی ویلا نمایند که راهکاری عملی و منطقی برای ارتقای کیفیت سکونتی، تفریحی، امنیتی و … یک ویلا می باشد. در ادامه این مقاله از بام ساز قصد داریم اطلاعات تکمیلی پیرامون بازسازی ویلا را برای شما عزیزان ارائه دهیم.

استخر شیروانی در بام ساز

بازسازی ویلا چیست؟

بازسازی ویلا به معنای اصلاح، ترمیم و یا تغییر وضعیت کالبدی و فضایی ویلاهای قدیمی می باشد. در بازسازی ویلا، معمولا هدف اصلاح وضعیت فضاهای داخلی و حوزه های تاسیساتی و ترمیم نمای ساختمان است.

به مروز زمان، تجهیزات و دکوراسیون داخلی ویلاها قدیمی می شوند و نیاز به بازسازی دارند. بازسازی ویلا های قدیمی شامل هر گونه عملیات تعویض و تعمیر اجزای ساختمان شامل تاسیسات، دیوارها، سقف و یا در و پنجره ها و نمای ساختمان می باشد.

بازسازی ویلاهای قدیمی سبب می شود که ضمن اینکه فضای ویلا زیباتر شود، از زیربنای ساختمان نیز استفاده بیشتری گردد. بازسازی ویلا متناسب با نظر و بودجه کارفرما در دو دسته جزئی و کلی، بخش های مختلفی از یک ساختمان را در بر می گیرد.

بنابراین در ویلاهایی که دچار فرسودگی مصالح نازک کاری و سفت کاری، تخریب و فرسایش تاسیسات مکانیکی شده اند و نیاز به مقاوم‌سازی بنا و یا تغییر طراحی داخلی دارند، می توان اقدام به بازسازی ویلا نمود تا با هزینه ای کم‌تر، یک ویلای نو و جدید و متناسب با دکوراسیون بروز داشت.

بازسازی نمای ویلا

مزایای بازسازی ویلا

بازسازی ویلا دارای مزیت های بسیاری است که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

 • صرفه جویی در منابع مالی و زمان به دلیل نداشتن هزینه های مرتبط با تخریب، خاک برداری و …
 • بدون نیاز به مجوزهای ساخت و تغییر کاربری زمین برای ساخت ویلا
 • جلوگیری از هدر رفت منابع طبیعی و کمک به کم شدن آلودگی محیط زیست
 • نیازمند هزینه کم‌تر

چه زمانی ویلا نیاز به بازسازی دارد؟

بازسازی ویلا قبل و بعد

افراد مختلف با دلایل مختلفی اقدام به بازسازی ویلا می کنند اما گاهی بازسازی ویلا باید در الویت قرار بگیرد. به عنوان مثال در صورتی که مصالح و تاسیسات دچار فرسودگی شده باشند و نیازهای ساکنین ویلا را پاسخگو نباشد، حتما باید اقدام به بازسازی ویلا نمود.

بازسازی ویلا متناسب با بودجه ای که کارفرما برای اینکار در نظر گرفته است، در بخش های مختلفی قابل انجام است. از مهم ترین دلایلی که وجود آن ها نشان دهنده لزوم بازسازی ویلا می باشد مواردی است که در ادامه آورده ایم:

1.قدمت زیاد خانه های ویلایی

بازسازی ویلا چیست

ویلاهای قدیمی با گذشت زمان و به مرور، دچار آسیب و فرسودگی می شوند و نیازمند مرمت و اصلاح ساختار هستند تا از امنیت لازم برخوردار شوند. در چنین شرایطی که هدف افراد تخریب بنا نیست، بازسازی گزینه مناسبی است.

از سویی دیگر ویلاهای قدیمی دارای فضاسازی های مختص به زمان گذشته می باشند که ممکن است نیازهای افراد را امروزه تامین نکنند. به طوری که برخی از این خانه ها فاقد تاسیسات و تسهیلات بهداشتی و آسایشی هستند که در چنین شرایطی نیز نیاز به تقویت سازه، ادغام تاسیسات آبرسانی، تهویه مطبوع، گرمایش و سرمایش مدرن و … است.

2.آسیب های ظاهری و ساختاری ویلا

دلایل مختلفی همچون زلزله، بادهای شدید، نشست زمین، شرایط نامساعد جوی، تابش آفتاب، بارندگی، وزش باد شدید و … ممکن است در نمای ظاهری و ساختاری ساختمان، تاثیر منفی داشته باشد.

در صورتی که متریال مورد استفاده در نما نیز از استحکام و دوام کافی برخوردار نباشد، بازسازی نما ضرورت خواهد داشت.

کدام قسمت ها از یک ویلا شامل بازسازی می شوند؟

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازی ویلا می تواند شامل یک رنگ آمیزی ساده و یا حتی تغییر در چیدمان پلان یک ویلا باشد. اما معمولا هدف از بازسازی ویلا، طیف گسترده ای از تغییرات است که از لوله کشی های ساختمان تا احداث استخر و ایجاد فضاهای جدید برای ویلا را در بر می گیرد.

بنابراین در یک تعریف کلی، باید بگوییم که تمامی بخش های مختلف ویلا از قابلیت بازسازی برخوردار هستند و این نیاز و بودجه کارفرماست که محدوده بازسازی ویلا را مشخص می کند.

طراح داخلی ویلا و تغییر دکوراسیون داخلی در بازسازی ویلا

مراحل بازسازی ویلا در شمال

برای ایجاد روحی تازه در یک کالبد قدیمی می توان اقدام به طراحی داخلی ویلا و تغییر دکوراسیون قدیمی آن نمود. در چنین مواردی بازسازی ویلا محدود به تغییرات در فضای داخلی ویلا است که می توان متناسب با سلیقه کارفرما آن را در سبک های مختلفی و با هدف تغییر در کف پوش ها، دیوارپوش ها، کابینت آشپزخانه و … پیاده‌سازی کرد.

توسعه ساختمان در بازسازی ویلا

برخی از افراد نیز با هدف توسعه و گسترش فضای داخلی ویلا، اقدام به بازسازی آن می کنند. در چنین شرایطی می توان اقدام به طراحی و اجرای ویلایی جدید که با ساختمان قدیمی ویلا ترکیب شود، نمود.

بازسازی نمای ویلا

بازسازی ویلای قدیمی

برخی مواقع طرح و فضا سازی داخلی مطلوب کارفرما است اما قصد بازسازی نمای ویلا را دارد؛ چراکه متریال مورد استفاده در نمای ویلا، ممکن است به مرور زمان و تحت تاثیر عوامل جوی، دچار زوال و تغییر در کیفیت ظاهری شوند و عملا کارکرد خود را از دست بدهند.

در این حالت می توان بازسازی نمای ویلا را با تغییر متریال و همینطور تغییر اجزای ساختاری و طرح بندی نمای ویلا انجام داد و یا صرفا متریال را با حفظ نمای ویلا در چهارچوب اصلی تغییر داد.

عوامل تاثیر گذار در پروسه بازسازی ویلا

افرادی که مایل به بازسازی ویلا هستند، باید ابتدا از عوامل تاثیر گذار در پروسه بازسازی ویلا مطلع شوند تا بتوانند متناسب با آن تغییرات اساسی را ویلای قدیمی خود ایجاد کنند. از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در پروسه بازسازی ویلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هدف از بازسازی ویلا
 • قدمت ساختمان ویلا
 • ابعاد بنای ویلا
 • سبک ساخت ویلا
 • نوع سازه و تاسیسات ویلای قدیمی
 • محوطه ویلا

مراحل بازسازی ویلا

هزینه بازسازی ویلا

به طور کلی بازسازی ویلاهای قدیمی در چندین مرحله انجام می شود که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

 • مشخص کردن ابعاد دقیق بنای ویلای مورد نظر
 • مشخص کردن نیازها و خواسته های کارفرما از بازسازی ویلا
 • تخمین میزان تغییرات مورد نیاز بر اساس هدف از بازسازی ویلا
 • تهیه لیستی از تغییرات فیزیکی ویلا
 • بررسی میزان بودجه کارفرما و متناسب بودن آن با تغییرات و هزینه های لازم جهت بازسازی ویلا
 • تهیه نقشه های جدید از ویلا برای تغییرات داخلی
 • انتخاب متریال و مصالح مورد نیاز متناسب با طرح و سلیقه کارفرما
 • حفاظ بندی و تخریب بخش های مورد نیاز
 • تخریب اصولی
 • اجرای برنامه بازسازی ویلا
 • نازک کاری و پرداخت کاری های نهایی

تفاوت نوسازی و بازسازی ویلا

بسیاری از افراد ممکن است بازسازی ویلا را با نوسازی ویلا اشتباه بگیرند، در حالی که این دو با یکدیگر متفاوت می باشند؛ بازسازی ویلا برای ایجاد تغییراتی در بخش های مختلف نازک کاری، تزئینات، سرویس ها، کابینت ها و همانند آن صورت می گیرد.

اما در صورتی که کارفرما بخواهد بنای ویلا را دگرگون کند، به عنوان مثال دیوارهایی را به آن اضافه کرده و یا حذف کند؛ لازم است حتما از تکنیک های نوسازی استفاده شود که مسلما هزینه بیشتری را نیز در پی خواهد داشت.

هزینه بازسازی ویلا

بازسازی و طراحی داخلی ویلا

از مهم ترین موارد برای افرادی که قصد بازسازی و یا نوسازی خانه های خود را دارند، هزینه بازسازی ویلا می باشد که وابسته به عوامل مختلفی شامل مساحت ویلا، بخش های مورد نظر برای بازسازی، متریال انتخابی برای جایگزینی با متریال قدیمی و … است. در صورتی که می خواهید هزینه بازسازی ویلا را پیش از استارت پروژه تخمین بزنید، می توانید متناسب با خواسته های خود و شرایط ویلایتان از مهندسین بام ساز راهنمایی دریافت کنید.

بازسازی باغ ویلایی

بازسازی ویلا

انجام بازسازی باغ ویلا به شکل صحیح و اصولی نیازمند این است که کارشناسان مربوطه، بافت گیاهی محوطه را مورد بررسی قرار دهند و سپس برنامه ریزی های لازم را برای تغییر و اصلاح این بافت انجام دهند. به طور کلی بازسازی یک باغ ویلایی در چند مرحله که در ادامه آورده ایم، انجام می شود:

 • اصلاح بافت گیاهی زمینی
 • اصلاح و تغییر در کاشت درختان و نهال ها
 • گل کاری جدید
 • تغییر در تجهیزات و نوسازی

بازسازی تخصصی ویلا با بام ساز

احتمال دارد یک ویلا در طول سالیان مختلف، تحت تعداد دفعات کمی مورد بازسازی قرار بگیرد. نکته ای که مهم می باشد این است که محل زندگی افراد دارای تاثیر بسیاری بر روحیه آن ها می باشد و می تواند موجب افزایش نشاط و سرزندگی آن ها شود. به همین اندازه هر چه قدر کیفیت محل زندگی پایین‌تر باشد، می تواند موجب آسیب های روحی برای انسان ها شود.

هدف ما در شرکت مهندسی بام ساز این است که متناسب با ایده آل های شما و اهدافی که از تغییرات ویلا و محل زندگی تان دارید، اقدام به بازسازی ویلای شما در بهینه ترین حالت ممکن، با استفاده از متریال باکیفیت و همینطور کم‌ترین هزینه نماییم.

استخرهای شیروانی در بام ساز

از مهم ترین خدمات بام ساز برای بازسازی و نوسازی ویلای شما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازدید رایگان از ویلای مورد نظر
 • ارائه مشاوره کامل پیرامون بازسازی ویلا متناسب با شرایطتان
 • برآورد هزینه های لازم برای بازسازی و نوسازی ویلا
 • طراحی رایگان ویلا
 • برنامه ریزی دقیق برای بازسازی ویلا
 • تخمین مدت زمان مورد نیاز برای بازسازی در قسمت های در نظر گرفته شده
 • دریافت مجوزهای لازم برای بازسازی و تعمیرات ویلا
 • شروع بازسازی ویلا با بالاترین کیفیت ممکن
 • رفع ایرادهای احتمالی پس از تحویل ویلا به کارفرما

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه بازسازی و نوسازی ویلا از طریق راه های ارتباطی مندرج در انتهای مقاله، با کارشناسان بام ساز در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *