ویلا کوچک سقف شیروانی

بسیاری از افراد مایل هستند که تعطیلات آخر هفته را در یک فضای آرامش بخش و خوش آب و هوا بگذرانند و خستگی یک هفته پرکار را از خوشان دور کنند. در میان ویلاهایی که طراحی و ساخته می شوند، ویلاهای دوبلکس به دلیل داشتن نمای زیباتر و فضای بیشتر، مورد استقبال بیشتری نیز قرار گرفته اند و طرفداران زیادی دارند.

با افزایش قیمت ساخت و ساز ویلاهای دوبلکس بزرگ، بسیاری از افراد توان ساخت ویلای دوبلکس کوچک را دارند و می خواهند با یک نقشه و ایده جذاب، در زمینی با متراژ و مساحت کم، یک ویلای دوبلکس کوچک زیبا را در سبک مورد علاقه شان داشته باشند. در صورتی که مایل به طراحی و اجرای ویلای دوبلکس کوچک می باشید، برای اطلاع از جزئیات آن تا انتهای این مقاله از سایت بام ساز همراه ما باشید.

استخرهای شیروانی در بام ساز

طراحی ویلای دوبلکس کوچک

ویلای دوبلکس کوچک به خانه هایی گفته می شود که متشکل از دو طبقه می باشد که به واسطه پله به یکدیگر وصل می شوند. از آنجایی که با ساخت ویلای دوبکلس می توان از زمین با متراژ های کم نیز به شیوه ای مفید و مقرون به صرفه تر از خانه های یک طبقه، بیشترین استفاده را برد؛ امروزه این سبک از ساخت و ساز ها طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

مدلهای سقف شیروانی ساده

در واقع از مزیت های ویلاهای دوبلکس این است که نگرانی ساکنین ویلا را در مورد جا و فضای کافی برای خانواده های کوچک و بزرگ از بین می برد، چراکه در این ویلاها به گونه ای فضاسازی می شوند که سالن دورهمی و اتاق نشیمن و دیگر مکان های عمومی تر در طبقه هم کف قرار می گیرند و فضاهای خصوصی تر در طبقه دوم طراحی می شوند.

ویلا دوبلکس مدرن

طراحی ویلای دوبلکس کوچک به سبک های متفاوتی شامل مدرن، کلاسیک، سنتی و … امکان‌پذیر است و وابسته به نظر و سلیقه کارفرما می باشد. از حساسیت هایی که برای ساخت ویلای دوبلکس کوچک وجود دارد، این است که شما باید اینکار را بر عهده تیم حرفه ای و کاربلد بگذارید تا بتوانند از کم‌ترین متراژی که شما برای اینکار در نظر گرفته اید و با یک نقشه بهینه، عالی ترین استفاده را بکنند تا بدون کوچکترین پرتی، بهینه ترین ساختمان را در فضای مورد نظر اجرا کنند. گروه مهندسی بام ساز آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما عزیزان پیرامون ساخت ویلای دوبلکس کوچک در زمین هایی با مساحت کم می باشند.

نکات مهم در طراحی ویلا دوبلکس کوچک

برای ساخت ویلای دوبلکس کوچک لازم است برنامه ریزی های لازم برای ساخت بنا و فضاهای داخلی آن و همینطور محوطه سازی و فضای اطراف آن انجام می شود. محوطه سازی در ساخت ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است و ایجاد فضایی سرسبز در اطراف ویلا، منجر به بهبود روحیه ساکنین ویلا می شود؛ بنابراین هر چقدر هم که زمین متراژ کمی برای ساخت ویلا داشته باشد، با این حال باید فضایی برای محوطه سازی حیاط ویلا در نظر گرفته شود.

بهترین سقف شیروانی ویلا کوچک

همین طور باید در ابتدای اجرای پروژه و نقشه برداری، جهت گیری ساختمان و قسمت شمالی و جنوبی آن به طور کامل بررسی و تعیین شود. توصیه کارشناسان بام ساز این است که نور از قسمت شمالی ویلا آغاز گردد؛ چراکه این موضوع تاثیر بسیاری در جلوه و نمای بیرونی ویلا دارد. در واقع باید طراحی ویلای دوبلکس کوچک به گونه ای باشد که هر دو طبقه دارای ورودی نور باشند.

هر چه میزان نور ورودی از قسمت شمالی ساختمان بیشتر باشد، در واقع طراحی ویلای دوبلکس با متراژ کم موفق تر است. فراموش نکنید این موضوع شرایطی را برای شما فراهم خواهد کرد که بتوانید در زمان مناسب، طلوع و غروب خورشید را نیز از داخل ویلا تماشا کنید. بنابراین سعی کنید برای نورپردازی و ایجاد ویو مناسب برای ویلا از کارشناسان با تجربه و حرفه ای در این زمینه راهنمایی های لازم را دریافت کنید. در ادامه به دیگر نکات مهم در طراحی و اجرای ویلای دوبلکس کوچک اشاره کرده ایم:

ویلا دوبلکس شمال

1.استاندارد بودن ارتفاع طبقات نسبت به یکدیگر

از نکات مهم و حائز اهمیت در طراحی ویلای دوبلکس کوچک ، متناسب بودن ارتفاع سقف ها می باشد. توصیه کارشناسان بام ساز این است که در این سبک از ویلاها، ارتفاع سقف در هر طبقه به صورت استانداردی در نظر گرفته شود. اگر مایل هستید ارتفاع طبقات با یکدیگر تفاوت داشته باشد، لازم است ارتفاع طبقه اول را به صورت استاندارد و طبیعی ثابت نگه دارید و ارتفاع طبقه دوم را کم و یا زیاد کنید.

2.فضا سازی مناسب در طراحی ویلا دوبلکس کوچک

اختصاص فضا در داخل ویلای دوبلکس کوچک با دیگر ویلاها کمی متفاوت است چراکه هدف در طراحی ویلاهای کوچک، استفاده بهینه از فضا بدون هیچ گونه پرتی می باشد. بنابراین ممکن است در ویلاهای کوچک نتوان سالن بسیار بزرگی را در نظر گرفت اما می توان یک سالن برای مهمانی و دورهمی های خانوادگی در طبقه اول در نظر گرفت؛ همینطور آشپزخانه را نیز در طبقه هم کف به گونه ای قرار داد که از قسمت های مختلف ویلا در دسترس باشد.

مدلهای سقف شیروانی فلزی

معمولا در طراحی ویلاهای دوبلکس، فضاهای خصوصی همچون اتاق خواب ها در طبقه دوم قرار می گیرند. این موضوع در طراحی و اجرای ویلای دوبلکس کوچک که فضای طبقه اول محدودتر است، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

می توانید برای زیباتر شدن اتاق خواب های قرار گرفته شده در طبقه دوم ویلای دوبلکس کوچک از دیوارهای شیشه ای و پنجره های قدی استفاده کنید تا اتاق ها اصطلاحا دلبازتر شوند. پنجره های قدی سبب می شود که نور طبیعی بیشتر از حالت های دیگر وارد اتاق شود و فضای سرسبز و طراحی زیبای محوطه ویلا نیز قابل رویت باشد.

3.بررسی محل قرارگیری پله ها

نمای داخلی ویلا دوبلکس

از دیگر نکات مهم که در طراحی و اجرای ویلای دوبلکس کوچک بسیار مهم است، محل قرار گیری پله ها می باشد که باید به گونه ای قرار بگیرد که از مرکزی ترین قسمت طبقه اول آغاز گردد و به مرکزی ترین قسمت طبقه دوم ختم شود.

به عقیده مشاوران بام ساز، نحوه قرار گیری پله ها به این شیوه ایده آل ترین و استاندارد ترین حالت ممکن برای رفت و آمد میان دو طبقه ویلای دوبلکس می باشد اما با این حال می توان به اقتضای طراحی ویلای دوبلکس کوچک محل قرار گیری پله نیز دستخوش تغییر گردد تا بتوان از فضا به صورت بهینه تری استفاده نمود.

4.اهمیت استخر در طراحی و اجرای ویلا دوبلکس کوچک

بسیاری از افراد با هدف داشتن امکانات رفاهی تمایل به ساخت ویلای دوبلکس کوچک دارند، بنابراین برایشان مهم است که در ویلای خود حتی با متراژ پایین، یک استخر داشته باشند.

جالب است بدانید امروزه ایده های بسیاری برای ساخت استخر در ویلاهای کوچک وجود دارد. بنابراین لازم است در مرحله طراحی، فضایی را برای طراحی استخر در نظر بگیرید و همینطور با ایجاد یک بالکن در طبقه دوم ویلای دوبلکس کوچک یک چشم انداز عالی نسبت به استخر و محوطه ویلا ایجاد نمایید.

نمای ویلا دوبلکس کوچک

5.ایجاد سایه بان ‌های شمالی و جنوبی برای پنجره های ویلای دوبلکس کوچک

نورپردازی طبیعی در طراحی ویلای دوبلکس کوچک بسیار مهم است. بنابراین با در نظر گرفتن این نکته که با ایجاد پنجره های قدی، باید به دنبال راه حلی باشید که در طول روز از نور خورشید در امان بمانید، چراکه در طول ظهر خورشید می تواند ساکنین ویلا را اذیت کند؛ لازم است سایبان های مناسبی را در نظر بگیرید.

ایجاد سایبان ها برای پنجره های جنوبی و شمالی راه حل مناسبی است تا بدون اذیت شدن در طول روز، از نور طبیعی روز استفاده کرد. لازم است سایبان های جنوبی از سایبان های شمالی بلندتر باشند.

 

مدل سقف شیروانی در شمال

نما ویلا دوبلکس کوچک

شما می توانید از متریال مختلفی برای نمای ویلای دوبکس کوچک به تناسب سبک ویلا استفاده کنید. در ادامه به رایج ترین نماهایی که برای ویلاهای دوبلکس نقلی مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره کرده ایم:

نمای شیشه ای : برای اینکه در نگاه اول به ویلا، ظاهری عمودی تر داشته باشد، می توان از شیشه های سرتاسری و بلندی برای آن استفاده کرد.
نمای ساده : این نوع نماها برای ویلاهایی که عرض کمی دارند، بسیار مناسب است. استفاده از متریال های متنوع و شکستگی های زیاد در نمای ویلا، آن را کوچک‌تر و محدود تر از حالت واقعی خود نشان می دهد. بنابراین توصیه می شود برای نمای ویلا از متریال ساده با رنگ روشن استفاده شود تا آن را بزرگ‌تر از حالت عادی خود نشان دهد.

ویلا دوبلکس کوچک

ساخت ویلای دوبلکس کوچک با بام ساز

ویلاهای دوبلکس از نطر نمای داخلی و بیرونی بسیار زیباتر از ویلاهای یک طبقه ای هستند و در واقع چشم اندازهای زیبایی را برای ساکنین ویلا ایجاد می کنند. به همین دلیل امروزه شاهد افزایش ساخت ویلاها به صورت دوبلکس می باشیم که ضمن زیبایی، مقرون به صرفه تر است و فضای بیشتری را در اختیار ساکنین ویلا قرار می دهد.

استخر شیروانی در بام ساز

امروزه طراحی و اجرای ویلای دوبلکس کوچک در دو سبک مدرن و کلاسیک انجام می شود که وابسته به سلیقه کارفرما است. طراحی ویلاها و محوطه سازی آن کاملا وابسته به متراژ زمینی است که برای اینکار در نظر گرفته اید، در واقع هر چه متراژ زمین شما بیشتر باشد، می توانید برای ایجاد یک چشم انداز زیبا برای ساکنین ویلا، محوطه سازی بیشتری را نیز به کمک فضای سبز ایجاد کنید.

فراموش نکنید امروزه می توان در زمین های کوچک نیز اقدام به ساخت ویلای دوبلکس نمود؛ فقط کافی است برای اجرای آن از تیم متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. شرکت مهندسی بام ساز دارای چندین سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت ویلای دوبلکس کوچک می باشد که می توانید برای مشاهده نمونه کارها و همینطور دریافت مشاوره تخصصی با مهندسین این شرکت در ارتباط باشید تا بتوانید به اصولی ترین و بهینه ترین حالت ممکن، اقدام به طراحی نقشه ویلای دوبلکس کوچک و همینطور اجرای آن نمایید.

اشتراک گذاری این مطلب

مقالات محبوب کاربران

طراحی کف حیاط ویلا
کف حیاط ویلا

یک باغ ویلا زمانی شیک و منحصر به فرد به نظر می رسد که در

آبنمای سنگی برای محوطه
ویلا همکف مدرن

زندگی کردن در یک ویلا خواسته هر فردی می باشد اما در عین حال افراد

انواع آبنمای سنگی باغی و حیاط
آبنما سنگی ویلا

برای طراحی محوطه یک ویلا، ایده های بسیاری وجود دارد که برای زیبایی هر چه

Picture of سعید فرهمند

سعید فرهمند

مدیر شرکت بام ساز با بیش از 30 سال فعالیت خانوادگی در عرصه سقف ویلا و شیروانی در سطح کشور هستم و خوشحالم بتوانم با انجام یک کار حرفه ای برای شما سهمی در زیبایی ویلای شما داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مقاله!

5/5

دکمه بازگشت به بالا